Görüntü Efekti

Massage Menu

22 Eylül 2022 2022-09-23 14:00
Your Body Deserved This

Refresh Yourself With Balinese Massage, in Your own Room

Professional hands will heal your body and relieve your tireness at the soul feeding atmosphere of your room. Glow as a brand new you with the massages performed by Balinese experts.

We set your appointment according to the time of your request, expert female masseurs from Bali bring spa comfort and calmness to your room with their equipment, candles and therapy scents. All you have to do is close your eyes and get refreshed.

Relax Massage

Relax Massage aims to relieve your stress and tension with long, smooth and gliding strokes. Regulating and slowing down your blood circulation, it relaxes your muscles that are tense due to frequent use, and increases your sleep quality. With the relief in your muscles and joints, it will enhance your body's range of motion and provide flexibility. You will also have a renewed skin appearance with gliding touches on your skin.
TL
1350
60 min
 • Better Sleeping Quality
 • Stress Reliever
 • Calming
 • Skin Renewing

Bronze – Tanning Massage

Bronze Massage helps your skin to gain a healthy and glowing tanned look by using a special Coconut Oil. Coconut Oil, which is thoroughly fed to your skin with relaxing and relieving massage touches, will also leave a long lasting pleasant aroma. You will have a much more natural and glowing tanned skin while enjoying sunbathing after the Bronze Massage.
TL
1450
60 min
 • Skin Rejuvenator
 • Natural and Glowing Tanned Skin
 • Coconut Aroma on Skin

Balinese Massage

Bali massage differs from other massage techniques by using crabbing (moving the hands to the sides or obliquely), cat squeezing (gently squeezing a certain part of the body), palming (pressing different parts of the body with the palm), skin rolling, thumb rolling, finger rolling. uses techniques such shifting with their joints. It is applied with Original Bali Massage Oil. You will experience a unique relaxation and healing experience with Balinese Massage techniques, which was born in Indonesia thousands of years ago and become an important cultural heritage of the Far East.
TL
1600
60 min
 • Complete Body Relaxer
 • Deep Muscle Reliever
 • Special Balinese Massage Oil
 • Special Balinese Massage Techniques

Medical Masage

Medical Massage aims to treat the area of your body that has a special pain or disability. It is extremely effective for chronic back, neck and low back pain. It provides the relief of the areas where you have long-term pain and increases your quality of life.
TL
1500
60 min
 • For Neck, Lower Back and Back Pain
 • Relieves Injured Areas

Deep Tissue Massage

Deep Tissue Massage aims to relieve the deep layers of the muscles and the surrounding tissues, offering a unique relaxation experience. Flexes the joint tissues and fibers of the muscles with slow and strong finger touches and provides a long-lasting body renewal. It reduces blood circulation and improves the range of motion by increasing body's flexibility. Ideal for chronic back, neck and lower back pain.
TL
1500
60 min
 • Slow and Strong Touches
 • Deep Muscle Relaxer
 • Increases Mobility
 • Ideal for Neck, Waist and Back Pain

Mandara (4 Hands) Massage

Mandara Massage is the Bali Massage applied by two professionals synchronously. The unique techniques of Bali Massage are applied with increased intensity by 4 hands.
TL
2550
60 min
 • Komple Beden Rahatlatıcı
 • Derinlemesine Kas Gevşetici
 • Özel Bali Masaj Yağı
 • Özel Bali Masajı Teknikleri

Aloe Vera Massage

Aloe Vera is a natural moisturizer, refresher and healer for your skin. It allows the pores on your skin to breathe and accelerates cell regeneration. It is very effective for the healing of burns, allergies, itching and spots caused by sun exposure. Aloe Vera Massage is applied with a special oil extracted from the Aloe Vera plant, which is a natural source of healing for your skin. With the smooth massage strokes applied to activate the protective and regenerative mechanisms of your skin, you will have a renewed skin and a relaxed and stress-free body.
TL
1450
60 min
 • Skin Rejuvenator & Strengthener
 • Stress Reliever
 • Skin Moisturizer

misafir yorumları

العنود
العنود
30/01/2022
Doğrulanmış
مكاااان موجود عشان تعيش فيه اجمل واروق اللحظات، واو باختصار
Derya Konanc
Derya Konanc
10/01/2022
Doğrulanmış
Seaview Faralya’da kalınılacak en güzel yer. Adeta Maldivler’de, denizin içine açılan bir otelde konaklıyormuş gibi - nefes kesen, yatağınızdan sonsuzluğa uzanan bir manzara . Harika bir konaklama ve mis gibi odalar. Hizmet kalitesi, temizliği, kahvaltısı da çok üst düzeyde. Özellikle Otel Müdürü Tuğba hanım’ın ilgisi, konuklara ayırdığı zaman, Mustafa bey’in ve diğer personelin de sıcaklığı bizi inanılmaz memnun etti. Mutlaka tavsiye ediyorum. Seaview’da konaklamak ömrünüzü uzatır.;)
Retika Lakhiani
Retika Lakhiani
04/01/2022
Doğrulanmış
This hotel is everything a couple would need. From views, to the service to the rooms itself! Absolutely amazing!
Alp Arslan
Alp Arslan
08/12/2021
Doğrulanmış
Mükemmel. Anemon odasında harika bir balayı geçirdik. Deniz manzarası ve hemen yanımızdaki orman manzarası büyüleyiciydi. Doğada tek başımıza ısıtmalı havuzda ve jakuzide keyif yapmak adeta Bali’de hissettirdi. Dekorasyon, Hizmet ve yemekler çok iyi. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Fiyatlar uygun.
Şeyma Tavlak
Şeyma Tavlak
27/11/2021
Doğrulanmış
Her şey kelimenin tam anlamıyla mükemmeldi.🙏🏻🙏🏻 İşletmenin baştan sona tüm personeli güleryüzlü anlayışlı ve güzel enerjili hepsine burdan bir kez daha kucak dolusu teşekkürler. ❤️Odalar harika, çok temiz ve kullanışlı hiç düşünmeden her tarih gelinebilecek bir otel. Mutfağı çok lezzetli ayrıca🤌🏻. Hiç bir yere çıkma isteğiniz olmadan sonsuz huzura kavuşabilirsiniz ☺️ Manzara ve jakuziden bahsetmiyorum bile ☺️
Eray Akbulut
Eray Akbulut
04/11/2021
Doğrulanmış
Tuğba Hanım ve ekibi sizleri şımartmak için ellerinden geleni yapıyorlar, tam anlamıyla kusursuz bir hizmet anlayışları var, ilgilerine çok teşekkürler!
Barış DMR
Barış DMR
26/10/2021
Doğrulanmış
Öncelikle personel çok Güler yüzlü ve kibar. 2 gün kaldık kahvaltı çok güzeldi akşam yemekleri de gayet güzeldi hijyen ve temizlik zerre hata yoktu bu konuda çok hassas olduğumuzu söylemek isterim herşey kusursuzdu teşekkürler
YASİN YURT
YASİN YURT
23/10/2021
Doğrulanmış
Eşimle beraber balayı için Eylül ayının sonunu tercih ettik herşeyiyle mükemmel bir otel odalar gayet temiz ve konforlu özel havuz olması ve jakuzisi olması bizim tercih sebebimiz oldu çok memnun kaldık sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri gayet başarılı sessiz sakin huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için bire bir .
Jawad Almasarweh
Jawad Almasarweh
15/10/2021
Doğrulanmış
Superb experience, highly recommended! WhatsApp room services available. Restaurant avaliable. More expensive than other places to stay but highly recommended
Beyza Erkul
Beyza Erkul
24/09/2021
Doğrulanmış
Rüya gibi 3 gün geçirdik. Her anlamda kusursuz ve eksiksiz olan bir tatildi. Sea View Faralya ekibine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz: ) 🤍🌸

“Gözlerden uzak tatil yapma fırsatı yakalayabileceğiniz, mavinin ve yeşilin her tonunu barındıran huzurlu bir konaklama imkanı için Seaview Faralya yanınızda.

Müsaitliği Kontrol Et

1 Oda , 1 Yetişkin , 0 Çocuklar
Odalar
yetişkinler
çocuk

Seaview Faralya
Tüm sorularınız için bize yazın.

×
Canlı destek